علوم پزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در میان پر طرفدار ترین و محبوب ترین رشته های تحصیلی در جهان قرار دارند که بسیاری از افراد دشواری های ورود و تحصیل در این رشته ها را برای تامین آینده شغلی مناسب به جان می خرند .

رویای بسیاری از افراد تحصیل در خارج از کشور در این رشته های پر طرفدار در دانشگاه های برتر جهان می باشند .

در این مقاله موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان را مورد بررسی قرار داده و به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور می پردازد .

علی رغم آن که دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی گرجستان مورد تایید WHO ، یونسکو است در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد . پس لازم است قبل از اقدام برای اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های این کشور از مورد تایید بودن این دانشگاه ها اطمینان حاصل کرد .

بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

دانشگاه های پزشکی گرجستان منطبق با استاندارد های بین المللی و مورد تایید WHO هستند . دوره تحصیل پزشکی در گرجستان شش سال است که شامل بخش پایه ، پیش بالینی و بالینی می باشد .

بخش پایه یک ساله است ، بخش پیش بالینی دو سال و بخش بخش بالینی سه سال طول می کشد . دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور پنج تا ۶ سال طول می کشند .

برای ورود به دانشگاه های پزشکی گرجستان و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اتمام دوره دبیرستان و نمرات عالی در دروس زیست ، ریاضی ، فیزیک و شیمی الزامی است .

مقالات دیگری همچون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان ، صربستان ، کشورهای اروپایی و آسیایی درهمین سایت بررسی شده است تا شما را از طریق مطالعه و مقایسه دانشگاه های مختلف و تصمیم گیری بهتر یاری کنیم .

تحصیل رشته پزشکی در گرجستان

گرجستان یکی از کشور هایی است که ۱۰۰ درصد مردم آن با سواد هستند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان بهترین گزینه برای تحصیل این دو رشته در جهان محسوب می شود .

دانشگاه های پزشکی گرجستان حق بیمه و بهترین گزینه برای هر دانشجویی است که مایل به تحصیل در MBBS در خارج از کشور است .

روند پذیرش برای تحصیل در کالج پزشکی در گرجستان بسیار ساده و بدون درد سر است ؛ دانشجویان نیازی به شرکت در هر آزمون ورودی را ندارند .

پذیرش بر اساس نمرات به دست آمده در کلاس ۱۲ انجام می شود . پس از اتمام MBBS خود از گرجستان ، دانشجو می تواند به طور مستقیم درخواست آزمون برای دریافت مجوز به عنوان پزشک دهد .

دانشگاه ها و کالج های پزشکی در گرجستان ، با هزینه های مقرون به صرفه در مقایسه با سایر کشورهای خارجی ، آموزش های ارزشمندی را ارائه می دهند .

دانشگاه های پزشکی گرجستان توسط MCI و WHO به رسمیت شناخته شده است . دانش آموزانی که MBBS را از گرجستان دریافت می کنند ، واجد شرایط کار در هر نقطه جهان هستند .

دلایل تحصیل پزشکی در گرجستان

گرجستان به یک مقصد گرم و مهمان نواز برای دانشجویان از سراسر جهان که مایل به دنبال MBBS در خارج از کشور هستند ، تبدیل شده است چرا که

 • دانشگاه های پزشکی گرجستان توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و شورای پزشکی هند (MCI) معتبر شناخته شده است .
 • مدرک MBBS از دانشکده های پزشکی گرجستان در سطح جهانی پذیرفته شده است .
 • دانشجویان دانشگاه های پزشکی گرجستان مجاز به شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای بین المللی هستند که به آنها کمک می کند تا دانش و تجربیات بیشتری کسب کنند .
 • دانشجویان محصل در دانشگاه های گرجستان تخفیف کافی برای سفر در داخل کشور را دریافت می کنند .
 • کالج های عالی پزشکی گرجستان از آموزش عالی در سطح جهانی با کارکنان برجسته ای برخوردار می باشد .
 • هزینه دوره کامل MBBS در گرجستان در مقایسه با سایر کشور ها بسیار کم است .

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

MBBS و MD از دانشکده های پزشکی در گرجستان توسط سازمان های بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی و یونسکو به رسمیت شناخته شده است .

 • دانش آموزانی که MBBS خود را در گرجستان دنبال می کنند ، فرصتی برای گرفتن کارآموزی در برخی از بهترین شرکت های چند ملیتی در جهان در داخل کشور به دست می آورند .
 • برای پذیرش در رشته پزشکی هیچ آزمون ورودی لازم نیست که روند پذیرش را بسیار آسانتر می کند .
 • دانش آموزان فرصتی برای انجام تمرین ها ، آزمایش ها و دوره های بالینی دارند تا مهارت های خود را به نحوی بهتر بهبود بخشند .
 • بیمارستان های گرجستان به خوبی با زیر ساخت های بزرگ و تکنولوژی مجهز شده اند .
 • کیفیت خوابگاه بسیار خوب و قابل مقایسه با دیگر کشور های توسعه یافته است .
 • دروس در رشته پزشکی در دانشگاه های گرجستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند .
 • برای تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه نیازی به ارائه مدرک تافل و یا آیلتس نیست .
 • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی در گرجستان
 • اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی

مدارک پذیرش دانشگاه های پزشکی گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به طور کامل به زبان انگلیسی است . برای ورود به رشته های علوم پزشکی ، فرد باید دوره دبیرستان خود را با موفقیت به پایان رساند .

لازم است مدرک دیپلم دبیرستان مورد تایید وزارت آموزش و پرورش گرجستان باشد . قبل از ثبت نام برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ، فرد باید مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر ارسال کند :

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • عکس پاسپورتی با زمینه سفید
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی

تحصیل در رشته دندانپزشکی در گرجستان

دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در گرجستان ۵ ساله است . دو سال اول تحصیل در این رشته بر پایه پزشکی و المنت های بیولوژیکی دندانپزشکی تمرکز دارد .

از سال سوم تا پنجم این رشته تمرکز اصلی بر تمرین بالینی با آموزش خاص در رویه های دندانپزشکی پیش و پس بالینی است .

هنگامی که دوره با موفقیت به پایان رسید ، دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده و عنوان دندانپزشک می گیرند . دروس در دوره دندانپزشکی در دانشگاه های گرجستان به زبان انگلیسی ارائه می شود .

چندین دانشگاه در گرجستان مدرک کارشناسی دندانپزشکی ارائه می کنند که می تواند مدرک کارشناسی جراحی دندان و یا دکتر پزشکی دهان و دندان باشد ، در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین همره باشید تا برترین دانشگاه های پزشکی گرجستان را بشناسید.

دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی گرجستان

در زیر به چندتا از دانشگاه های معتبر و پر تقاضای کشور گرچستان جهت تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور زیبا اشاره می کنیم :

دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان در سال ۲۰۰۴ در تفلیس تاسیس شد ، یک کالج خصوصی است که در سراسر جهان به عنوان عضو فرآیند بولونیا شناخته شده است .

این دانشگاه دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ، حقوق ، علوم اجتماعی ، انفورماتیک ، مهندسی و ریاضیات ، علوم بهداشت ، تجارت ، اقتصاد و مدیریت است . رشته های پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی و پرستاری در این دانشگاه ارائه می شوند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در این دانشگاه رونق زیادی دارد .

دانشگاه بین المللی قفقاز

موسسه آموزشی عالی معتبر است که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد . این دانشگاه شامل مدارس مختلفی از جمله کسب و کار ، حقوق ، رسانه ، فناوری ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، گردشگری ، پزشکی و بهداشت و درمان ، دانشکده های سینما و اقتصاد است . رشته های پزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی در این دانشگاه ارائه می شوند .

دانشگاه اروپای شرقی در گرجستان

این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ در تفلیس تاسیس شد . این کالج خصوصی است که توسط وزارت آموزش و پرورش و علوم گرجستان در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و موسسه آموزش عالی است شامل دانشکده های تجارت ، علوم اجتماعی ، داروسازی ، دندانپزشکی و پزشکی می باشد .

هزینه تحصیل علوم پزشکی در گرجستان

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در مقایسه با دیگر دانشگاه های خارج از کشور مقرون به صرفه است . هزینه تحصیل در این کشور بسته به نوع دانشگاه یعنی دولتی و غیر دولتی بودن دانشگاه متغیر است.

باید توجه داشت که تنها دانشگاه های غیرانتفاعی این کشور به دانشجویان خارجی پذیرش می دهند . هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به طور متوسط ۳۰۰۰ تا ۵۵۰۰ دلار آمریکا است .

گرجستان کشوری واقع در منطقه قفقاز اوراسیا است که از سمت غرب با دریای سیاه ، از سمت شمال با روسیه ، از سمت جنوب با ترکیه و ارمنستان و از سمت جنوب شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد .

ساحت این کشور بالغ بر ۶۹ کیلومتر مربع و جمعیت ساکنین آن سه میلیون و هفتصد هزار نفر می باشد . پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور تفلیس نام دارد . مردم گرجی مسیحی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند ، زبان گرجی به عنوان زبان رسمی آن ها و لاری به عنوان واحد پول گرجستان مشهور است .

در مقاله فوق تلاش شد ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان مورد بررسی قرار گرفته و مزایای تحصیل در این کشور بیان شود . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مهاجرتی MIC در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید و آگاهی خود در خصوص بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را افزایش دهید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.