تحصیل در خارج از کشور ، ممکن است راهی عالی برای دانش آموزان بین المللی باشد تا دانش خود را گسترش دهند ، تجربه دنیای واقعی را بدست آورند و یک ذهنیت جهانی تر ایجاد کنند . شناخت و آگاهی دقیق از دانشگاه های خارج از کشور ، باعث می شود افراد مستعد بتوانند توانایی های علمی شان را در یک کشور پیشرفته تر به اوج رسانده و از نتایج آن بهره ببرند . موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین با تهیه مقاله زیر شما را در راستای شناخت بیشتر دانشگاه های معتبر جهان ، راهنمایی می کند .

شما باید بدانید که تحصیل در خارج از کشور سختی هایی هم به همراه دارد . ترک آسایش و راحتی وطن ، زبان ، فرهنگ و دوستان و عزیزان شما بسیار ناراحت کننده است اما فراموش نکنید که شرکت در هر کدام از دانشگاه های خارج از کشور ، ممکن است به شما کمک کند که دانش و مهارت خود را به طرق مختلف به نمایش بگذارید .

ارزش تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور

رفتن به یک دانشگاه در خارج از کشور نیز ممکن است فرصتی برای بهبود مهارت های ارتباطی و کتبی شما داشته باشد که می تواند به طور بالقوه یک دارایی واقعی برای حرفه آینده شما باشد .

به عنوان مثال ، برنامه های تحصیلی کالج های خارج از کشور نیز ممکن است به بهبود یا ساخت مهارت های نرم افزاری با ارزشی که بسیاری از کارفرمایان خواهان آن هستند ، کمک کنند .

از همه مهمتر ، شما در تجارب جدید شرکت می کنید ، به یک دیدگاه فرهنگی جدید دست می یابید و خاطراتی ایجاد می کنید که خیلی زود فراموش نخواهید کرد .

ارتباط EQ و تحصیل

بسیاری از شما با واژه آی کیو ( IQ ) آشنا هستید ، عبارتی به نام هوش هیجانی ( EQ ) نیز جود دارد که شامل داشتن ویژگیهایی نظیر کنترل خود ، توانایی همراهی و برخورد با دیگران ، پایداری ، همدلی و انگیزه است .

تحصیل در خارج از کشور می تواند راهی عالی برای دانشجویان بین المللی باشد تا واقعا EQ خود را درک کنند . افرادی که دارای EQ بالاتری هستند ، قدرت انعطاف پذیری بیشتری دارند و با آسیب هایی که همراه با تغییرات آینده ، به ویژه تغییر بزرگی مانند مهاجرت به کشور دیگر پیش می آید ، به خوبی مبارزه می کنند !

هنگامی که شما تمام برنامه ریزی های انجام شده از قبیل بودجه بندی ، درخواست ، انتخاب برنامه و گرفتن مدارک لازم ویزا ، را برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور انجام می دهید ، شما در حقیقت روی مهارت های تفکر راهبردی و تفکر استراتژیک خود کار خواهید کرد !

همچنین بدون شک می گوید که غرق شدن در محیط کاملا جدید و یک فرهنگ نا آشنا ممکن است راهی عالی برای افزایش مهارت های سازگاری شما باشد .

اطلاعاتی درباره برخی دانشگاه های خارجی بین المللی

به طور کلی در حدود 196 تعداد از دانشگاه های خارج از کشور ، در لیست بهترین دانشگاه ها برای تحصیل بین المللی قرار گرفته اند .

از میان این تعداد دانشگاه خارجی ، در جدیدترین رده بندی که از سوی موسسه بین المللی ” تایمزهایراجوکیشن ” منتشر شده است تعداد 25 دانشگاه ، به عنوان بین المللی ترین دانشگاه های جهان شناخته شده اند . این دانشگاه ها عبارتند از :

در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین برخی از دانشگاه های در خارج از کشور که برای دانشجویان ایرانی مناسب تر بوده را انتخاب و به شرایط پذیرش و تحصیل در آنها اشاره می کنیم .

دانشگاه کویین مری لندن

دانشگاه کویین مری لندن

دانشگاه کویین مری در لندن دارای تاریخچه طولانی برای استقبال از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است . در طول سالها ، هزاران نفر از دانشجویان بین المللی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و برای ادامه تحصیل موفق بوده اند .

دانشجویان این دانشگاه از بیش از 162 کشور مختلف می باشند و بیش از 45٪ آنها از خارج از انگلستان هستند . این تنوع به ایجاد جامعه ای پر جنب و جوش و استقامتی کمک می کند . کویین مری یکی از بزرگترین دانشکده های دانشگاه لندن است و یکی از معدود دانشگاه ها با امکانات پژوهشی و مسکونی کامل هستند .

در حال حاضر 30 دانشجوی ایرانی به تحصیل در کویین مری مشغول هستند که در رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ثبت نام کرده اند .

پیش نیازهای ورود به دانشگاه کویین مری

دانشگاه فنی وین اتریش

دانشگاه فنی وین بزرگترین مرکز علمی پژوهشی کشور اتریش است و در رتبه بندی سال 2011 در میان دانشگاه های فنی مهندسی جهان رتبه 81 را از آن خود کرد .

این دانشگاه در سال 1815 با نام انستیتو پلی تکنیک امپراطوری شروع به کار کرد و در از سال1975 به نام دانشگاه فنی وین تغییر پیدا کرد . شهریه تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه تقریبا 1500 یورو در سال است . ددلاین ( آخرین مهلت ) این دانشگاه در ترم زمستان تا 5 سپتامبر و در ترم تابستان تا 5 فوریه است .

جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه و برای دریافت ویزا ، ارائه مدرک زبان اجباری نیست اما جهت شروع تحصیلات در دانشگاه حتما باید مدرک زبان آلمانس سطح B2 نشان داده شود . این دانشگاه از جمله دانشگاه های خارج از کشور است که به دلیل شرایط پذیرش نسبتا آسان ، بسیار مورد توجه ایرانیان قرار می گیرد ، برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص این دانشگاه با ما در موسسه مهاجرتی MIC در تماس باشید.

دانشگاه فنی وین اتریش

دانشگاه فرانکلین سوییس

دانشگاه فرانکلین سوئیس یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی واقع در سوئیس است . این موسسه به عنوان کالج فرانکلین در سال 1969 تأسیس شد .

این روش یک روش منحصر به فرد و نوآورانه برای آموزش هنرهای لیبرال را ارائه می دهد که با تاکید بر روی قرار گرفتن در معرض بین المللی و یادگیری تجربی در یک محیط فرهنگی متنوع است. در فرانکلین، هر ترم یک دوره آموزشی آکادمیک را می بینید ، مکان هایی را که با چشمان خود مطالعه کرده اید ، مشاهده می کنید .

شما در کلاس با استادان بین المللی و دانش آموزان از بیش از 50 کشور شرکت خواهید کرد . شما فرصت سفر به طور مستقل و انجام کارآموزی در سطح بین المللی خواهید داشت . شما با مدرک تحصیلی که در ایالات متحده و سوئیس تأیید شده است فارغ التحصیل خواهید شد .

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا ، در سال 1827 تاسیس گردیده و در بین دانشگاه های برتر جهان جایگاه 17 و در بین دانشگاه های کانادا جایگاه اول را به خود اختصاص داده است .

در حال حاضر قریب به 12000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه تورنتو مشغول به تحصیل هستند . این دانشگاه حدودا 700 رشته در مقطع کارشناسی و 222 رشته برای مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد .

دانشگاه تورنتو دارای سه کمپ دانشجویی با 800 کلوپ و 44 کتابخانه است . پذیرش در این دانشگاه نیازمند نمره زبان عالی ، معدل و نمرات دیپلم عالی و همچنین تمکن مالی مناسب است . در برخی موارد ممکن است از شما خواسته شود که توصیه نامه و انگیزه نامه برای تحصیل در این دانشگاه را نیز ارائه دهید .

این دانشگاه ار بهترین دانشگاه های خارج از کشور به شمار می رود و ثبت نام در آن برای دانشجویان ایرانی توصیه می شود . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا هم متقاضیان بسیار دارد که میتوانید مقاله ای درهمین خصوص در وب سایت موسسه مهاجرتی MIC مطالعه نمایید .

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه از مشهورترین دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه شهرت خاصی دارد و دانشجویان زیادی از ایران برای اخذ پذیرش از این دانشگاه تلاش می کنند .

این دانشگاه دارای دو پردیس با سه بیمارستان آموزشی بزرگ است . امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه حاجت تپه برای دانشجویان بومی و بین المللی عالی است .

ارائه نتیجه آزمون SAT با نمره بالاتر از 1200 جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه الزامیست و البته در برخی موارد استثنا مانند مواردی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالا باشد ، متقاضیان می توانند بدون آزمون SAT هم وارد این دانشگاه شوند .

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه لومونوسف روسیه

دانشگاه لومونوسف روسیه یکی از مهم ترین دانشگاه های خارج از کشور جهت تحصیل دانشجویان سراسر جهان علی الخصوص دانشجویان ایرانی است .

این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه روسیه در سال 1775 تاسیس گردید . تحصیل پزشکی و داندانپزشکی از رویاهای دست یافتنی بسیاری از دانشجویان خارجی برای پذیرش از این دانشگاه و قبولی در آزمون ورودی آن می باشد .

از شرایط تحصیل در برنامه های زبان روسی دانشگاه لومونوسف تحصیل دوره پاتفک در روسیه است . این دانشگاه در حدود 1000 ساختمان آموزشی دارد که 8 مورد از آنها برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است .

مابقی ساختمان ها شامل موسسات تحقیقاتی ، موزه علمی ، پارک علم و فناوری ، باغچه گیاه شناسی و غیره هستند . دانشگاه لومونوسف روسیه تا کنون افتخار دریافت11 جایزه نوبل ادبیات و 7 مدال در زمینه های مختلف را در تاریخچه علمی خود دارد .

مقاله فوق متعلق به موسسه مهاجرتی MIC است . لطفا برای کسب اطلاعات گسترده تر درباره دانشگاه های خارج از کشور و همچنین بالاتر بردن آگاهی خود در خصوص حقوق مهاجرت تحصیلی ، با مشاورین زبده ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *