تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور سبب آموزش شما در زمینه های مختلف سیستم حقوقی از اموال تا خانواده ، قانون شرکت و طیفی وسیعی از جنایی و مدنی خواهد شد ، سیستم های حقوقی در کشور های مختلف متفاوت است و شما با تحصیل در خارج از کشور رشته حقوق نه تنها با حقوق قانونی در یک کشور دیگر مطلع خواهید شد ، بلکه یک چشم انداز وسیع از حقوق را نیز توسعه خواهید داد.

به جای درک درستی از مطالعات قانونی در زمینه یک کشور واحد ، شما یک تصویر بزرگ از حقوق به دست خواهید آورد که دیدگاه بدون مرز را به شما خواهد داد ، در این مقاله موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور را بررسی و به معرفی شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در رشته حقوق در بعضی کشور ها خواهد پرداخت.

دوره های تحصیل در رشته حقوق در سراسر دنیا به سه دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تقسیم می شود ، LLM یا کارشناسی ارشد حقوق از ساختار یکسان در سراسر جهان پیروی می کند ، با این حال ، تفاوت در اولین مقطع و همچنین در مقطع دکترا در رشته حقوق است و در بعضی از کشور ها دانشجویان می توانند در رشته حقوق همزمان با یک رشته دیگر تحصیل کنند.

تحصیل رشته حقوق در خارج

باید توجه داشت که تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور نحوه تبدیل شدن به یک وکیل را آموزش نخواهد داد ، بلکه زمینه ای در شاخه های فلسفه ، تاریخ و نظریه پشت یک موضوع را به شما ارائه خواهد داد ، برای اشتغال به عنوان یک فرد در زمینه حقوق باید بعد از دوره کارشناسی در دوره های بیشتر تحصیل کنید.

هر کشور قوانین و الزامات خاص خود برای تحصیل در رشته حقوق را دارد ، در بسیاری از کشورها فارغ التحصیلان می توانند LLB انتخاب کنند و با مدرک LLM تحصیل خود را ادامه دهند.

اگر چه بسیاری از دانشگاه های خارج از کشور اجازه می دهند که دانشجویان پس از گذراندن دوره 12 ساله دبیرستان خود ، رشته حقوق را به عنوان یک دوره پیوسته پنج ساله تحصیل کنند ، توجه به این نکته ضروری است که رشته حقوق ارائه شده در ایران بر اساس فقه اسلامی و قانون مجازات اسلامی می باشد که در واقع مختص به منطقه ایران محسوب می گردد.

لذا متقاضیان تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور یا باید از دوره لیسانس اقدام کنند و یا اگر برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می کنند ، ملزم به تحصیل در گرایش های خاصی از رشته حقوق خواهند بود.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا

در ایالات متحده ، یک مدرسه حقوق ، موسسه ای است که در آن دانشجویان پس از نخستین مدرک کارشناسی تحصیلات عالی را در رشته حقوق کسب می کنند ، دانشکده های حقوق در ایالات متحده ، Juris Doctor (JD) را که یک دکترای حرفه ای است ، ارائه می دهند.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا

این مقطع بالاترین مدرک در رشته حقوق در ایالات متحده است ، اگر چه اکثر مدارس حقوق فقط برنامه سه ساله سنتی را ارائه می دهند ، انواع دیگری که در برخی از مدارس دولتی ایالات متحده ارائه می شوند شامل یک برنامه JD Accelerated و یک برنامه نیمه وقت چهار ساله هستند که سایر مدارک تحصیلی شامل مدرک کارشناسی ارشد (LL.M.) و دکترای علوم حقوقی (J.S.D. یا S.J.D.) است.

پذیرش رشته حقوق در آمریکا

برای پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا به مدرک لیسانس در هر رشته ای ، معدل رضایت بخش در دوره کارشناسی (GPA) و نمره رضایت بخش در آزمون پذیرش دانشکده حقوق ( LSAT ) الزامی است ، بعضی از ایالت هایی که مدارس غیر تایید نشده ABA یا مدارس معتبر دولتی دارند ، دارای الزامات همانندی هستند که معمولا 90 اعتبار برای مدرک لیسانس است.

استانداردهای نمرات و نمرات LSAT در دانشگاه های مختلف متفاوت است ، هزینه تحصیل برای هر دو برنامه JD و LLM حدود 54000 دلار است ، با این حال هزینه های متنوع مانند هزینه های زندگی ، بیمه و فعالیت ها ممکن است هزینۀ بیش از 80،000 دلار را دریافت کند.

تحصیل رشته حقوق در انگلستان

تحصیل رشته حقوق در انگلستان در مورد درک عمیق از اصول و مفاهیم اصلی حقوقی است که فرد را قادر می سازد به یک وکیل بسیار مورد توجه تبدیل شود ، مدرک لیسانس حقوق یا LLB و مدرک کارشناسی ارشد حقوق یا LLM رایج ترین مدارک تحصیلی در رشته حقوق برای دانشجویان در سراسر دنیا هستند ، اما انگلستان دارای مدارک قانونی دیگری است که دانشگاه های انگلستان به دانش آموزان خود ارائه می دهند.

الزامات ورود و تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور به طور گسترده ای بسته به دانشگاه متغییر می باشد ، عواملی چون ملیت ، مدرک قبلی و سطح علمی دوره شما ممکن است مدارک مورد نیاز برای یک برنامه تحصیلی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل حقوق در انگلستان

مدارک زیر برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه های حقوق انگلستان لازم است:

مدارک زیر برای تحصیل در انگلستان در سطح کارشناسی ارشد حقوق مورد نیاز است:

توجه داشته باشید که در برخی از دانشگاه ها شما ممکن است دوره کارشناسی ارشد بدون نیاز به گذارندن دوره کارشناسی در رشته حقوق ارائه شود.

هزینه های بین المللی برای برنامه های کارشناسی حقوق در انگلستان بین 12000 تا 20000 پوند در یک سال تحصیلی است و از سوی دیگر در سطح تحصیلات تکمیلی ، هزینه تحصیل بسیار بالاتر است ، هزینه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد LLM در انگلستان بین 14،000 تا 30،000 پوند است.

تحصیل حقوق در دانشگاه های کانادا

تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور در دانشگاه های کانادا مانند دیگر کشور های جهان با دوره سه تا چهار ساله کارشناسی آغاز می شود ، البته برای تحصیل در کانادا علاوه بر اتمام دوره دبیرستان ، اتمام دوره سه تا چهار ساله کارشناسی در هر رشته ای الزامی است.

علاقمندان تحصیل در رشته حقوق در کانادا ملزم به گذراندن این دوره کارشناسی در دانشگاه مورد علاقه برای تحصیل در رشته حقوق نیستند ، برای ورود به دانشگاه های حقوق کانادا و ایالت متحده آمریکا قبولی در آزمون LSAT الزامی است در این زمینه می توانید با مشاروان ما در موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین مشورت کنید.

تحصیل حقوق در دانشگاه های کانادا

آزمون LSAT استاندارد در بسیاری از کشور های جهان برگزار می شود ، این آزمون شش بار در سال در ماه های مختلف یعنی جولای ، سپتامبر ، نوامبر ، ژانویه ، مارس و ژوئن برگزار می گردد.

الزامات تحصیل رشته حقوق در کانادا:

هزینه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی 27000 و در مقطع تحصیلات تکمیلی 16000 دلار کانادا برای هر سال تحصیلی می باشد.

تحصیل رشته حقوق در روسیه

تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور در دانشگاه های روسیه با دوره چهار ساله کارشناسی آغاز می شود ، شرایط پذیرش در رشته حقوق ممکن است در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد ، اما لازم به ذکر است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته تحصیلی اتمام دوره دبیرستان و دیپلم 12 دبیرستان الزامی است.

علاقه مندان به تحصیل در روسیه در رشته حقوق می توانند بدون نیاز به مدرک کارشناسی در رشته دیگر و با گذراندن دوره پادفک وارد دانشگاه های حقوق روسیه شوند ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق در دانشگاه های روسیه یک مدرک تحصیلی در رشته حقوق مورد نیاز است.

هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های دولتی روسیه برای دانشجویان بین المللی 398500 روبل برای هر سال تحصیلی است و باید توجه داشت که هزینه تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی بیشتر خواهد بود.

بورسیه های تحصیل رشته حقوق در دنیا

بورسیه های تحصیل رشته حقوق در دنیا

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در خارج

آیا با تحصیل کارشناسی حقوق در ایران می توان در خارج از کشور وکالت کرد؟

خیر – تحصیل حقوق در هر کشور برای دعاوی داخلی مربوط به خود آن کشور می باشد.

اساساً امکان تحصیل ارشد حقوق در خارج از کشور وجود دارد؟

بله در گرایش هایی همچون حقوق بین الملل و تجارت بین الملل شما می توانید در مقطع ارشد تحصیل کنید.

کدام کشورها برای ادامه تحصیل رشته حقوق مناسب هستند؟

اگر کارشناسی حقوق را در ایران خوانده اید ، کشورهایی که نظام حقوقی عرفی را دارند گزینه های بهتری هستند.

برای لیسانس حقوق کدام کشور را پیشنهاد می کنید؟

بدون شک برای ایرانی ها بهترین کشور ، کشور فرانسه می باشد.

در مقاله فوق تلاش گردید بخشی از ویژگی های تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور بررسی و شرایط تحصیل در این رشته در بعضی از کشور ها بیان شود ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مهاجرتی MIC در شهرهایی همچون تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ؛ کارشناسان ما امن ترین کشور های دنیا برای تحصیل را به شما معرفی خواهند کرد.

8 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر!
  من امسال انتخاب رشته میکنم و از اونجایی که به رشته حقوق علاقه مند شدم مایلم اطلاعاتی کسب کنم تا بتونم انتخاب درستی داشته باشم
  من قصد دارم در ایران درسم رو بخونم و در کشور کره جنوبی فعالیت کنم و به اونجا مهاجرت کنم و تا جایی که میدونم بقیه رشته های حقوق رو نمیشه در کشور های خارجی ادامه داد ولی بعضی ها میگفتند که حقوق بین الملل رو میشه در کشور های خارجی ادامه داد(فعالیت کرد) شرایطش چطور باید از کجا بخونم میشه کامل توضیح بدید اطلاعات کامل ندارم!

  1. با سلام

   اگر رشته حقوق مد نظر دارید بهتر است از مقطع لیسانس در کشور مورد نظرتان تحصیل کنید. ولی در صورتی که لیسانس تان را در ایران بگیرید بله برای فوق لیسانس حقوق بین الملل و تجارت میتوانید برای دیگر کشورها اپلای کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. سلام من لیسانس فقه مبانی حقوق از دانشگاه دولتی قم دارم و میخوام که حتما ارشد برم حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی معدل لیسانس به خاطر یه سری شرایط ۱۵:۵۸ شدم ولی برای ارشد قصد دارم جدی ادامه بدم و اینکه از لحاظ زبان خیلی بالا هستم و میتونم تو آزمون های زبان نمره بالا کسب کنم ۲۲ سالمه و رشته ی حقوق رو سه سال و نیم تموم کردم آیا با توجه به شرایط که گفتم میتونم برای ارشد بورسیه فول فاند بگیرم از کدوم کشور مناسب تر هست به نظر شما ؟

  1. با سلام

   برای تحصیل در رشته حقوق کشور فرانسه گزینه مناسبی ست و تحصیل به زبان فرانسوی رایگان است. ولی به زبان انگلیسی شامل هزینه است ضمن اینکه تعداد کورس های انگلیسی بسیار کم است.

   با تشکر از سوال شما

 3. سلام.من ارشد حقوق دارم..کجا مناسبتره برام که بخوام ارشد مجدد بخونم.۳۱ سالمه…مجرد

  1. باسلام به همراهان موسسات HSA

   اهمیت زیادی دارد در اینکه شما چه گرایشی از حقوق را خوانده اید ، از طرفی شما می توانید گرایش های بین الملل یا تجارت بخوانید . کشورهایی همچون اتریش ، فرانسه ، کانادا برای شما مناسب هستند.

   باتشکر از سوال شما

   1. سلام وقت شما بخیر
    بنده ۲۷ ساله کارشناسی ارشد حقوق جزا معدل ۱۸ دانشگاه آزاد هستم . میخواستم بپرسم که آیا میتوانم با وجود دیگر شرایط بورسیه تحصیلی برای دکترای بین الملل بگیرم؟ و درصورت دارا بودن دکترا و معادلسازی لیسانس حقوق میشود کار وکالت انجام داد؟ ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید. باتشکر

    1. با سلام

     برای دریافت بورسیه می بایست رزومه قوی داشته باشید. در صورت داشتن رزومه مناسب احتمال دریافت بورسیه فراهم هست. برای وکالت نیز باید در آزمون های مربوطه در کشور مقصد شرکت کنید.

     با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *