کشور کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی در واقع تحصیل در یک کشور دموکراتیک با سطوح بسیار بالایی از زندگی است که به عنوان بزرگترین اقتصاد آسیا و یکی از مراکز مالی جهانی بین المللی شناخته می شود .

کره جنوبی ، کشوری پیشرفته در آسیا است که از دیر باز مورد توجه جوامع علمی سراسر جهان و دانشگاه های خارج از کشور بوده است ، موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین ، در این نوشتار سعی دارند مطالبی کلی درباره چگونگی تحصیل در کره جنوبی ارائه نمایند ؛ امیدواریم مطالعه آن برای شما عزیزان سودمند واقع شود.

دلایل تحصیل در کره جنوبی

 • پایتخت کره سئول ، در حال حاضر در رتبه ده شهر برتر جهان قرار دارد .
 • کره جنوبی از رشد سریع اقتصادی برخوردار بوده و در کنار هنگ کنگ ، سنگاپور و تایوان به عنوان یکی از چهار اقتصاد آسیایی ( ببرهای آسیا ) شناخته می شود .
 • نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است و خدمات عمومی مانند حمل و نقل در حال پیشرفت هستند . نسبت جمعیت غیر کره ای در کشور به سرعت در حال افزایش است . انگلیسی به طور گسترده تدریس می و صحبت می شود .
 • ۸۳،۸۴۲ دانشجوی خارجی از ۱۷۱ کشور در سال ۲۰۱۰ در کره جنوبی تحصیل کرده می کرده اند . دولت اهداف خود را حتی بالاتر از آن قرار داده است و هدف آن ۲۰۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی تا سال ۲۰۲۳ است .
 • ۴۳ دانشگاه عمومی و تقریبا ۱۸۰ دانشگاه خصوصی برای تحصیل در کره جنوبی در دسترس است . دولت در حال باز کردن دانشگاه های بین المللی جدید برای رفع تقاضای رو به رشد دانشجویان بین المللی است .
 • در مقایسه با آمریکا، کانادا و انگلستان ، هزینه های تحصیلات و زندگی کم است . دانشجویان بین المللی مجبور نیستند هزینه های بالاتری را پرداخت کنند و برنامه های کمک هزینه تحصیلی زیادی برای کمک به دانشجویان بین المللی وجود دارد .
 • دولت کره ای اخیرا حمایت های اساسی و مقررات زدایی برای دانشجویان خارجی در زمینه هایی مانند کمک هزینه تحصیلی ، خوابگاه ، شغل نیمه وقت و اشتغال پس از فارغ التحصیلی را اعلام کرده است .

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در کره جنوبی

اکثر دوره های کارشناسی دوره های چهار ساله هستند ( شش سال برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ) و درصدی از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

لازم به ذکر است که بسیاری از برنامه های کارشناسی به زبان کره ای ارائه می شود ، متقاضیان تحصیل در کره جنوبی باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و گواهی قبولی آن را به دانشگاه های کره ارائه کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال به طور می انجامد و طیف وسیعتری از رشته ها در این مقطع به انگلیسی تدریس می شوند ، تحصیل در دوره دکترا در اکثر دانشگاه های این کشور ۳ تا ۴ سال طول می کشد ، زبان تدریش اغلب انگلیسی است و تقریبا برای تمامی رشته ها در دسترس می باشد.

اساتید دانشگاه های کره برای پایان نامه دانشجویان دکترا حساسیت زیادی نشان می دهند و توسط ۵ استاد برجسته بررسی می شود.

سیستم دانشگاهی کره جنوبی

کره جنوبی دارای یک سیستم آموزشی عالی و متنوع با بسیاری از دانشگاه های خصوصی است ، سال تحصیلی در ماه مارس آغاز می شود ، اما بسیاری از دانشگاه ها دو بار در سال ، در ماه های مارس و سپتامبر ، دانشجویان جدید را می پذیرند ، همچنین سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود ، تعطیلات تابستانی از ماه ژوئیه تا اوت و تعطیلات زمستانی از دسامبر تا فوریه است.

به طور کلی ، برای برنامه های دانشجویان بین المللی ، مهلت تدریس بهار ( ورودی مارس ) معمولا از ماه سپتامبر تا نوامبر و برای ترم پایانی ( ورودی سپتامبر ) از ماه مه تا ژوئن است.

سیستم دانشگاهی کره جنوبی

تفاوت های زیادی بین دانشگاه های مختلف هنگام تحصیل در کره جنوبی وجود دارد ، بنابراین ابتدا بررسی کنید متقاضیان ممکن است یک فرم درخواست را چاپ کنند و آن را از طریق پست یا خدمات پیک ارسال کنند یا در صورت ممکن بودن از گزینه درخواست آنلاین استفاده کنند .

هزینه های تحصیل و کمک هزینه در کره جنوبی

هزینه های تحصیلی از ۱۲۷۵ یورو تا ۳۸۰۰ یورو برای یک ترم دانشجویان دوره کارشناسی و از ۱۶۰۰ تا ۴۴۶۰ یورو برای یک ترم دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد.

هزینه بیمه سلامت بیست دلار در ماه است . هزینه خوابگاه دانشجویی در سئول ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای هر ترم می باشد ، بورسیه های زیادی برای تحصیل در کره جنوبی در دسترس است که اغلب هزینه های درمان ، شهریه ها و آموزش زبان را پوشش می دهند ؛ اخذ بورسیه و نوع آن کاملا به شرایط تحصیلی دانشجو بستگی دارد.

مسکن دانشجویی کره جنوبی

قابل توجه متقاضیان تحصیل در کره جنوبی ، هنگام تحصیل در خارج از کشور خوابگاه ، راحت ترین و اقتصادی ترین محل اقامت برای زندگی است.

جایگزین هایی هم برای خوابگاه های دانشجویی وجود دارد و دانشگاه ها برای پیدا کردن یک مکان برای اقامت و درک شرایط قرارداد به دانشجویان بین المللی کمک می کنند.

فقط دانشجویان قبل از ورود به کشور باید تصمیم بگیرند که می خواهند کجا اقامت داشته باشند . قیمت اجاره خانه در سئول نسبتا بالا است.

اگر در سئول تحصیل کنید ، هزینه های حمل و نقل و اجاره بسیار گرانتر از شهرهای کوچک و متوسط است ، اجاره یک آپارتمان یک خوابه ۲۵۰ تا ۴۵۰ یورو در ماه است و هزینه های معمول در کره جنوبی برای حمل و نقل محلی تقریبا ۱۰۰ یورو است.

کار پاره وقت دانشجویی در کره جنوبی

از سال تحصیلی ۲۰۰۹-۲۰۰۸ دارندگان مدارک ویزای دانشجویی در دوره های بیش از یک سال در موسسات عالی رتبه ، می توانند دوره های کارآموزی کوتاه مدت در رابطه با تحصیلات شان ( باید توسط دانشگاه آنها تایید شده باشد ) شرکت کنند و به مدت یک سال بدون محدودیت در ماهیت کار ، سطح حقوق ، محل سکونت ، تعداد ساعات کار و کارفرمایان کارکنند.

کار پاره وقت دانشجویی در کره جنوبی

دانش آموزان ممکن است به طور متناوب به مدت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و یا در طول تعطیلات بدون محدودیت در ساعات و محل کار به اشتغال بپردازند ، فارغ التحصیلان دانشگاه در کره جنوبی ممکن است برای اقامت یا بازگشت به کار به درخواست کار نیاز داشته باشند.

سلامت و امنیت در کره جنوبی

خارجی هایی که در کره جنوبی زندگی می کنند در شرکت بیمه ملی بهداشت ثبت نام می شوند ، مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا در بیمارستان های عمومی ، بیمارستان های شرقی ( که از طب سنتی طب شرقی استفاده می کنند ) ، مراکز بهداشت عمومی و بیمارستان های خصوصی در کره جنوبی در دسترس است . با توجه به اندازه و تعداد دفاتر ، امکانات سه گانه تجهیزات پزشکی سه گانه وجود دارد.

شرکت بیمه ملی بهداشت کره ، بیمه بهداشتی را برای دانشجویان خارجی که بیش از یک سال در کره شمالی اقامت دارند ، همانند اتباع کره ای فراهم می کند.

متقاضیان تحصیل در کره جنوبی باید یک کپی از کارت ثبت نام خارجی خود و تأییدیه هدف اقامت را به دفتر شرکت ارسال کنند ، امنیت در کره به شدت کنترل می شود ، میزان جرم پایین است.

هرچند ممکن است سرقت نیز رخ دهد ، بنابراین باید در مناطق گردشگری شناخته شده قدم زد و تنها از تاکسی های قانونی استفاده کرد ، در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی مهرآفرین به معرفی دانشگاه های کره جنوبی خواهیم پرداخت.

دانشگاه های کره جنوبی

کره جنوبی با بیش از ۳۷۰ ارائه دهنده رسمی تحصیلات عالی ، دارای ۵۷ نماینده در رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های آسیا و ۲۹ موسسه رتبه بندی دانشگاه است . در زیر اسامی تعدادی از دانشگاه های برتر برای تحصیل در کره جنوبی را مشاهده می کنید ؛

 • دانشگاه ملی سئول
 • موسسه پیشرفته علم و تکنولوژی کره
 • دانشگاه Sungkyunkwan
 • دانشگاه کره
 • دانشگاه علم و تکنولوژی Pohang
 • دانشگاه یونسی دانشگاه
 • دانشگاه Kyung Hee
 • دانشگاه زنان سئول( Ewha Womans )

دانشگاه ملی سئول در سال ۱۹۴۶ به عنوان نخستین دانشگاه ملی کره جنوبی تاسیس شد و تحصیلات لیبرال تحت هدایت پژوهشی را برای حدود ۲۸۳۷۸ دانش آموز از دوره کارشناسی تا دکترای دکترا ارائه می دهد.

با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط موسسه توسعه آموزش و پرورش کره ای ، دانشگاه ملی سئول بیش از هر دانشگاه دیگری در کره جنوبی هزینه می کند ، دانشگاه ملی سئول با ۲۸۹ دانشگاه در ۵۸ کشور ، همکاری ها و مشارکت های بین المللی قابل توجهی داشته است.

الزامات زبان برای پذیرش در کره جنوبی

اکثر دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند باید به ارائه نمره زبان انگلیسی ، به عنوان یک شرط اصلی نگاه کنند ، بسیاری از دانشگاه های کره جنوبی در مقطع تحصیلی خاص مانند تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی تدریس می کنند و برخی مدارس تقریبا یک سوم از دوره های خود را در این زبان ارائه می دهند و دوره های زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی رایج هستند.

الزامات زبان برای پذیرش در کره جنوبی

متقاضیان تحصیل در کره جنوبی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود نمی دانند ، باید آزمون های TOEFL، IELTS یا دیگر آزمون های قابل قبول انگلیسی را برای اثبات مهارت زبان انگلیسی انجام دهند.

در مورد نمرات آزمون امتحان زبان که قبول می کنند ، شرایط متفاوتی دارند ، بنابراین مهم است که به صورت فردی در مورد نیازهای دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید.

مقررات ورود به کره و ویزای تحصیلی

توجه داشته باشید که برای تحصیل در کره جنوبی ، حتما ویزای تحصیل نیاز خواهید داشت ، اما روند درخواست آن آسان است . در واقع متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که قادر خواهند بود هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی برای نگهداری و اقامت بدون کار و بدون استفاده از وجوه عمومی را پرداخت کنند . مدارک عمومی مورد نیاز عبارتند از ؛

 1. پاسپورت و شناسنامه معتبر
 2. آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 3. گواهی های سلامت و عدم سوء پیشینه
 4. نامه تمکن مالی

عزیزانی که به تحصیل در کشورهای آسیایی از جمله تحصیل در کره جنوبی علاقه مند هستند ، می توانند از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی مهرآفرین به روزترین اطلاعات را کسب کنند .

برای ارتباط با مشاوران دفاتر ما در تهران و شیراز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از دریافت مشاوره رایگان در خصوص آشنایی با بهترین کشورها برای تحصیل و کار بهره مند شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.