تحصیل در خارج

ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی

ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی

ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی را بر اساس چه معیارهایی می توان انتخاب کرد ؟ آیا صرف اینکه هزینه خود دوره کم باشد کافی هست و نیازی نیست هزینه های زندگی را در آن کشور بررسی کنیم؟

صحبت کردن به زبان انگلیسی یک خواسته مهم برای هر متقاضی تحصیل در خارج از کشور است ، حتی آن هایی که ممکن است کشوری را انتخاب کنند با تحصیل به زبان بومی ، بنابراین تسلط به زبان های دیگر دربهای بهترین کشورها برای کار و تحصیل را به روی افراد باز می کند.

در حقیقت مزایای تسلط به زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی و یا حتی توانایی صحبت کردن در زبان محلی سبب سهولت ارتباط برقرار کردن با شهروندان و بهره بردن از فرهنگ و رسوم کشور مقصد است و ما در این مقاله از موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین به معرفی برخی از ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم.

برای تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور نیاز نیست برای تامین هزینه سفر ، اقامت و تحصیل جیب خود را سوراخ کنید ، به طور قطع فراگیری زبان انگلیسی در بعضی از کشور های جهان مقرون به صرفه تر است و باید با این کشور ها آشنا گردید.

یادگیری زبان انگلیسی در ارزان ترین کشورها

زبان انگلیسی توسط ۱،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر در سراسر جهان صحبت می شود و ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر دیگر در حال یادگیری این زبان هستند ، این زبان رسمی تجارت ، سیاست و علوم بین المللی است و همچنین بیش از ۸۰ درصد فضای اینترنت در عصر جدید را زبان انگلیسی تشکیل می دهد.

یادگیری زبان انگلیسی نیز سرگرم کننده است و زندگی فرد را در آینده بهبود خواهد بخشید و فرد می تواند به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود صحبت کند و به همین منظور دوره های بسیاری در سراسر جهان برای تدریس زبان انگلیسی ارائه می شوند.

افرادی که قصد یادگیری زبان را دارند ، هزینه تحصیل در این دوره آموزشی یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب مقصد می باشد ، هنگامی که فرد یک سال تحصیلی در خارج از کشور و در کشورهای غیر رایگان را انتخاب کند ، قیمت ها در مقایسه با یک دوره استاندارد انگلیسی بسیار متغیر می باشد.

البته عوامل خاصی بر هزینه یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور تاثیر گذار است مثلا خانواده یا دوستان فرد در کشور انتخابی اقامت دارند ، امکان اقامت حین فراگیری زبان در کنار خانواده ، نوسانات ارز و غیره .

صرفه جویی در دوره یادگیری زبان انگلیسی

دوره های آموزش زبان انگلیسی در بعضی از دانشگاه های خارج از کشور ارزان تر از دیگر کشور ها است ، البته فراگیری زبان انگلیسی در کشور های انگلیسی زبان بهتر و ارزان تر از دیگر کشور ها خواهد بود ، چرا که با حضور در جوامع انگلیسی زبان فرد با تعامل بین افراد سریع تر و بهتر این زبان را فرا خواهد گرفت.

به عنوان مثال ، ادینبورگ و لندن را مقایسه خواهیم کنیم ، ادینبورگ یک شهر بزرگ با جشنواره ها ، رویداد های فرهنگی و سبک های زیادی است و با این وجود ، لندن پایتخت انگلیس است و بنابراین هزاران نفر از بازدیدکنندگان را جذب می کند و به همین دلیل لندن یکی از گران ترین مکان ها برای تحصیل و زندگی محسوب می شود.

یک دوره انگلیسی در کانادا ممکن است ارزانترین گزینه باشد ، اما اگر فرد فقط قصد تحصیل در دوره های زبان انگلیسی برای چهار هفته را دارد ، مالزی یا هند می توانند گزینه ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی باشند.

یادگیری زبان در اسکاتلند

یک سفر برای زبان به اسکاتلند مزایای بسیاری دارد ، اول فرد یک مکان را در بریتانیا خواهد دید که تعداد زیادی از مردم به آن کشور سفر نکرده اند و همین باعث می شود که این سفر بسیار ویژه باشد ، سپس جشنواره های زیادی در ادینبرو و گلاسکو برگزار می شوند.

افراد دوست داشتنی و مناظر شگفت انگیز تنها ویژگی دیگری است که اسکاتلند را جذاب می کند ، علاوه بر این ، نمی توان بلیط های نسبتا ارزان این کشور را فراموش کرد و اینکه اسکاتلند مقصد عالی برای صرفه جویی در پول و آموزش زبان انگلیسی است ، مدارس و آموزشگاه های زبان انگلیسی متعددی در شهر های ادینبرو ، گلاسگو و ابردین وجود دارد و حتی امکان یادگیری زبان انگلیسی در خانه وجود دارد.

اما نکته بسیار مهم آن برای ایرانی ها نحوه اخذ ویزای دانشجویی برای ورود به این کشور می باشد که ، با اینکه این کشور گزینه مناسبی برای دوره زبان است ، اما برای ایرانی ها که امکان دریافت ویزا را ندارند ، شرایط مناسبی وجود نخواهد داشت در این خصوص می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین مشورت کنید.

یادگیری زبان در اسکاتلند

دوره های زبان در کشور مالت

اگر اسکاتلند کشوری سرد برای زندگی برای فرد است ، چرا یادگیری زبان انگلیسی در مالت را انتخاب نکنیم ، سواحل آفتابی ، شب زنده داری هیجان انگیز و قیمت های ارزان از ویژگی های این کشور است.

مالتا محل مناسب برای افرادی است که مایل به ترکیب یادگیری انگلیسی و یک تعطیلات عالی در ساحل فوق العاده هستند ، شما در صورتی که به دنبال ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستید مالت می تواند به شما توصیه شود.

بهتر است فرد هر زمانی غیر از تابستان را برای تحصیل خود در این کشور انتخاب کند در طول فصل تابستان قیمت ها افزایش می یابد و اگر فرد در ماهی غیر ماه ژوئیه و اوت سفر کند هزینه ارزان تر خواهد بود ، سفارت کشور ایتالیا موارد مربوط به روادید را برای شما انجام می دهد.

آموزش زبان در مالزی

می توان گفت انتخاب یادگیری زبان انگلیسی در این کشور جزو انتخاب های عالی محسوب می شود ، آموزش دوره زبان در کشوری که مردم آن به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند و کالج هایی دوره های زبان را ارائه می دهند که غالباً نمایندگی دانشگاه ها و مراکز زبان بزرگ از کشورهای انگلستان ، آمریکا و کانادا هستند.

امکان بیمه درمانی برای دوره های شش ماهه و نه ماهه در کالج ها وجود دارد و شما به راحتی می توانید بعد از گذراندن دوره های زبان وارد مقاطع تحصیلی دانشگاه های این کشور شوید ، یا حتی پذیرش دانشگاه های کانادا و آمریکا را گرفته و برای ادامه تحصیل به این کشورها بروید.

کالج های آموزش زبان در کانادا

تحصیل در کانادا نیز گزینه ای برای همه افرادی است که مایل به سفر برای فراگیری زبان انگلیسی به خارج از کشور هستند ، قیمت ها به سختی در طول سال تغییر می کنند و اگر فرد به دنبال یک مکان عالی برای تحصیل و حضور در دوره های زبان انگلیسی برای بیش از ۳ هفته است کانادا یک گزینه عالی محسوب می شود ، افراد دوست داشتنی ، شهر های هیجان انگیز و طبیعت زیبای این سفر را فراموش نشدنی می کنند.

قیمت دوره ها بخشی از بودجه سفر شما را تشکیل می دهد ، اما عوامل دیگری نیز باید بررسی شوند ، هزینه بلیط هواپیما ، هزینه اجاره خوابگاه یا هتل ، هزینه غذا و حمل و نقل بر هزینه حضور در دوره های زبان تاثیر گذار است و به طور کلی ماه های جولای و اوت گران ترین ماه ها برای سفر هستند ، در حالی که ماه نوامبر و ژانویه ماه های ارزان می باشند ، ماه مه همچنین می تواند یک گزینه خوب باشد برای سفر در آب و هوای خوب باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که چون کشور کانادا یک مقصد مهاجرتی برای افراد هست ، لذا گذراندن دوره زبان در این کشور مزیت های فراوانی خواهد داشت که نتیجه آن اقامت پس از تحصیل در کانادا خواهد بود.

آموزش زبان انگلیسی در ترکیه

وجود دوره های زبان انگلیسی در کالج های مختلف بین المللی کشور ترکیه گزینه ای مناسب برای متقاضیانی هست که می خواهند هم زمان با آموزش زبان ، با فرهنگ کشور دیگری آشنا شوند و خوب است که کشور ترکیه نزذیکی های زیادی به ایران دارد.

برخی کالج های کشور ترکیه در کنار آموزش زبان ترکی و انگلیسی ، دوره های آمادگی آزمون های داخلی و بین المللی همچون YOS ، SAT ، ALES ، GRE را نیز برگزار می کنند که شما می توانید خود را برای ورود به دانشگاه های این کشور و یا گزینه های همچون تحصیل در کانادا آماده کنید.

اخذ ویزا برای یادگیری زبان انگلیسی

در صورتی که دوره تحصیل و اقامت درکشور مقصد برای تحصیل زبان انگلیسی بیش از نود روز باشد ، ویزای تحصیلی در این کشور مورد نیاز است ، این ویزای تحصیلی تنها برای فراگیران زبان صادر می شود و همانند ویزای دانشجویی است و در بعضی از کشور ها فرد دارنده این ویزا می تواند به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شود.

اخذ ویزا برای یادگیری زبان انگلیسی

مدت اعتبار ویزای زبان بستگی به طول دوره زبان در کالج یا دانشگاه انتخابی شما دارد ، این دوره در هر کشور در ماه های مختلفی برگزار می شوند و برای تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته ارائه می شوند ، اما شما باید کشورهایی را انتخاب کنید که ویزای دوره زبان آن ها سختگیری نداشته باشد.

سوالات متقاضیان در اینستاگرام MIC

آیا ترکیه هم دوره زبان انگلیسی دارد؟

بله – یکی از بهترین گزینه ها برای ایرانی ها کشر ترکیه هست ، فرهنک ، مسافت نزدیک و هزینه های پایین ، امکان پذیرش دانشگاه های اروپا و کانادا بعد از دوره زبان از مزیت های این کشور می باشد.

دوره زبان در کدام کشورها بهتر هست؟

کشورهایی که مردم آن زبان انگلیسی را خوب صحبت می کنند ، گزینه های مناسب تری هستند ؛ مانند کشور مالزی و هند.

آیا برای دوره های زبان هم باید ویزای دانشجویی بگیریم؟

در حالت کلی هنگامی که شما دوره ای بیش از ۹۰ روز را پذیرش بگیرید ، باید ویزای تحصیلی را نیز دریافت کنید.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی MIC با بررسی برخی کشور های جهان ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی را به علاقمندان فراگیری زبان انگلیسی معرفی کردند . برای تکمیل آگاهی شما در خصوص بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان کارشناسان دفاتر ما در شهرهای تهران و شیراز آماده ارائه مشاوره رایگان تلفنی هستند.

بازگشت به لیست

6 دیدگاه در “ارزان ترین کشور ها برای یادگیری زبان انگلیسی

 1. نیلوفر گفت:

  سلام ، من فوق دیپلم امور اداری دارم ، دیپلمم معماری هست، برای آموزش زبان انگلیسی تو یه کشور مثل لندن یا مالزی یا هند چقدر هست مدت زمان دوره
  و اینکه کشور کویت هم کالج آموزش زبان انگلبسی داره؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام

   شانس ویزای انگلیس و کویت برای کالج زبان پایین است و توصیه نمیکنیم. در دیگر کشورها از جمله مالزی و هند مدت دوره از دو تا ده ماه و قابل تمدید می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 2. ngin گفت:

  من۱۸سالمه دیپلم دارم کمی انگلیسی بلدم
  چجوری میتونم راحت برم؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام

   کشورهای ترکیه ،ارمنستان و مجارستان شرایط مناسبی برای کالج آموزش زبان و دریافت ویزای تحصیلی دارند.

   با تشکر از سوال شما

 3. غلامرضا مجیدی گفت:

  سلام.در نظر دارم پسرم علیرضا را بنا بر ضرورت کاری یک دوره ۶ ماهه برای فراگیری زبان انگلیسی به یک کشور انگلیسی زبان بفرستم .لازم به ذکر هست دیپلم ندارد.در زبان انگلیسی مبتدی هست.متولد ۱۳۷۷

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام

   متاسفانه با توجه به اینکه دیپلم ندارند نمیتوانند برای پذیرش و ویزای تحصیلی اپلای کنند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.