حقوق مهاجرت تحصیلی

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  حقوق مهاجرت تحصیلی با همکاران ما در موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین و آشنا با بهترین روش مهاجرت به کشورهای خارجی یعنی مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

  امروزه بحث مهاجرت برای کشورهای جهان سوم به موضوعی لذت بخش تبدیل شده است، با این حال هنوز افرادی هستند که اطلاعات کافی از انواع راه های مهاجرت و مزایا و معایب آنها ندارند؛ هر گونه پرسش در خصوص تحصیل در خارج از کشور داشته باشید ، مشاورین ما راهنمای شما خواهند بود.

  تحقیقات فراوان براساس اطلاعات جامع در مورد مهاجرت خالص به کشورهای ثروتمند نشان داده است که دو گروه تمایل بیشتری به مهاجرت بین المللی دارند، گروه اول متشکل از افراد تحصیلکرده و به خصوص افراد با تحصیلات بالا است.

  قشر تحصیل کرده در حقیقت 4 تا 5 برابر بیشتر از کارگران بدون تحصیلات دانشگاهی مهاجرت می کنند، گروه دوم از جوانان تشکیل شده است ؛ افراد بین 20 تا 40 ساله دارای بیشترین تمایل به مهاجرت هستند، پس از 45 سال ، تعداد کمی از مردم کشور خود را ترک می کنند .

  مزایای حقوق مهاجرت تحصیلی

  شاید قضیه مهاجرت به یک کشور خارجی در گذشته های دور یک موضوع غیر قابل تصور و ترسناک بود به گونه ای که کمتر کسانی جرات قدم نهادن در این مسیر را داشتند اما این روزها به لطف توسعه تکنولوژی و سیستم ارتباطات قوی در جهان ، موضوع مهاجرت به راحتی قابل قبول و امکان پذیر شده است .

  اما موضوعی که در این میان بسیار حائز اهمیت می باشد ، انتخاب روش صحیح مهاجرت است، بیشترین درصد متقاضیان مهاجرت در جهان متعلق به مهاجران تحصیلی است که علتش بالا بودن حقوق مهاجرت تحصیلی می باشد .

  مهاجران بسیار تحصیل کرده و کمک به نوآوری

  مهاجرت همیشه یک موتور قدرتمند برای رشد اقتصادی و جمعیت شناختی کشورهای مقصد محسوب می شود و جریان مهاجرت ، اگر به طور موثر و انعطاف پذیری مدیریت شود ، فرصت های قوی برای رشد اقتصادی را فراهم می آورد .

  مهاجران با تحصیلات عالی ، دارایی عظیمی برای اقتصاد کشور مقصد هستند، نوآوری و رشد تکنولوژیکی موتورهای رشد اقتصادی در کشورهای پیشرفته تکنولوژیکی هستند ، جایی که جذب و آموزش دانشمندان و مهندسین جدید کلید پیروزی در موفقیت اقتصادی است .

  یک چهارم از برندگان جایزه نوبل در 50 سال اخیر متولدان خارجی بوده اند؛ در کشوری مانند ایالات متحده ، مهاجران بسیار تحصیل کرده حدود یک سوم از نوآوری های آن را تشکیل داده اند .

  در سال 2006 ، مهاجران 25 درصد از شرکت های با تکنولوژی پیشرفته را با بیش از 1 میلیون دلار در فروش ، تولید درآمد و اشتغال برای کل کشور را تأسیس کردند .

  تاثیر مهاجرت تحصیلی بر ارتقاء شغلی در آینده

  در این بخش تمایز مهارت ها و ویژگی های مهاجران را در دو گروه مورد بحث قرار می دهیم:

  یک گروه کارگران مهاجر با تحصیلات کم هستند که عمدتا در کارهای دستی متمرکز می شوند .

  آن ها تمایل دارند به عنوان کارگران مزرعه ، کارگران ساختمانی ، رانندگان ، تهیه کنندگان غذا ، خانه داران و مراقبان برای کودکان و سالمندان کار کنند .

  در گروه دیگر مهاجران با تحصیلات بالا قرار دارند که تمایل دارند در شغل هایی کار کنند که نیاز به ارتباطات و مهارت های فکری بیشتری دارند، آنها پزشکان ، مهندسان ، محققان ، اساتید دانشگاه و کارگزاران دیگر هستند .

  تاثیر مهاجرت تحصیلی بر ارتقاء شغلی در آینده

  تاثیر سطح تحصیلات در دو گروه مورد بحث کاملا مشهود می باشد، بنابراین از حقوق مهاجرت تحصیلی می توان به جایگاه شغلی ایده آل در یک کشور خارجی و امید به ارتقای مقام در آینده شغلی اشاره کرد .

  دیگر مزیت های مهاجرت تحصیلی

  علاوه بر مزیت های برجسته ای پیرامون موضوع حقوق مهاجرت تحصیلی که در بخش های قبل مورد بحث قرار گرفت ، می توان به موارد دیگری مانند آشنایی با یک فرهنگ و اجتماع جدید اشاره کرد .

  به هیچ وجه نگران نباشید بسیاری از افراد ادعا می کنند که بهترین موقعیت های دوست یابی را در دانشگاه های بین المللی به دست آورده اند؛ علاوه بر این ، شما از فرصت سفر به ناشناخته ها و مکان هایی که شاید زمانی در رویاهایتان به آنها فکر می کرده اید ، بهره مند خواهید بود .

  همچنین شما قادر خواهید بود در یک محیط علمی رقابتی با امکانات گسترده از استعداد های نهفته خود تان نهایت بهره وری را داشته باشید و با به چالش کشیدن آموزه هایتان و به اشتراک گذاشتن آن با دوستانتان سطح سواد دانشگاهی تان را به شیوه خارق العاده ای بالا ببرید .

  کشورهای پیشرفته موارد زیادی از کمک هزینه های تحصیلی را برای افراد مستعد در نظر می گیرند که بدون هیچ گونه فشار مادی ، شما می توانید با آرامش خاطر به تحصیل تان ادامه دهید .

  کشورهای پرطرفدار جهت مهاجرت تحصیلی

  در حالی که قانون مهاجرت سال به سال محدودتر و سخت گیرانه تر می شود اما همچنان به دلیل وجود مزایای حقوق مهاجرت تحصیلی ، شاهد گرایش درصد قابل توجهی از مردم جهان برای مهاجرت هستیم .

  جوانان با انگیزه و اغلب افراد تحصیل کرده در حال حرکت هستند و بسیاری از آنها دوست دارند به ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا و برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان ، سوئد و اتریش مهاجرت کنند .

  همانطور که اشاره شد داشتن یک مدرک معتبر بین المللی ، باعث می شود که شما هم در کشور خود و هم در کشورهای خارجی با سربلندی زندگی کنید . مهم ترین موضوع در ادامه تحصیل در کشورهای خارجی ، انتخاب آگاهانه مقصد تحصیلی است .

  در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین ، حقوق مهاجرت تحصیلی ، شرایط تحصیل در برخی کشورهایی که درباره آنها سوالات زیادی از ما پرسیده می شود را به اختصار برای شما عزیزان شرح می دهیم .

  کشورهای پرطرفدار جهت مهاجرت تحصیلی

  مهاجرت تحصیلی به کانادا

  کشور با پذیرش بیشترین درصد مهاجران تحصیلی عنوان اولین کشور برای دارا بودن جمعیت تحصیلکرده و باسواد جهان را از آن خود کرده است .

  با توجه به سیل متقاضیان تحصیل در کانادا ، شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا مقداری دشوار است اما بدون شک دارندگان این ویزا از حقوق مهاجرت تحصیلی بسیار بالایی برخوردار خواهند بود . زیرا این کشور از نظر سطح علمی و مراکز آموزشی رتبه یکم جهان را دارا می باشد

  افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا وارد می شوند ، از امتیاز بالایی برای درخواست اقامت نیروی کار متخصص فدرال کانادا کسب خواهند کرد و فرزندان آن ها می توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند .

  به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کانادا ، سریع ترین روش مهاجرت قانونی به کانادا می باشد؛ یکی از پر متقاضی ترین رشته ها تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا است؛ در مقاله ای در همین سایت مشاوران ما در موسسه مهاجرتی MIC این رشته ها را به تفصیل شرح داده اند.

  مهاجرت تحصیلی به اتریش

  دو کشور اتریش و آلمان پا به پای هم برای جذب دانشجویان بین المللی سرمایه گذاری کرده و شرایط تقریبا یکسانی برای مهاجران تحصیلی ارائه می دهند .

  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اتریش در دانشگاه های دولتی آن نسبتاً کم می باشد و اکثر دانشجویان تحصیل به زبان آلمانی را انتخاب می کنند ، البته این مزیت وجود دارد که شما بتوانید آموزش زبان آلمانی را در خود این کشور داشته باشید .

  شرایط اخذ ویزای کشور اتریش به گونه ای است که شرایط سنی تاثیر مستقیم جهت ورود به این کشور را ندارد و متقاضیان با هر سنی می توانند برای پذیرش دانشگاه ها و همچنین دریافت روادید اقدام کنند . این موردی هست که در سایر کشورهای ارائه دهنده سیستم آموزشی تقریباً رایگان وجد ندارد .

  متقاضیان تحصیل در اتریش باید این مورد را بدانند که دانشگاه های این کشور مدارک صادر شده از دانشگاه آزاد اسلامی در ایران را از سال 2017 جهت صدور پذیرش نمی پذیرند .

  مهاجرت تحصیلی به اتریش

  مهاجرت تحصیلی به روسیه

  کشور روسیه با چندین مزیت برجسته ، به عنوان گزینه ای پرطرفدار برای انتخاب دانشجویان ایرانی مورد توجه قرار می گیرد . شرایط تحصیل و زندگی در روسیه هم از لحاظ اعتبار دانشگاهی ، هم از بعد مسافت و آب و هوا و هم از جنبه شرایط پذیرش آسان دانشگاه و دولت ، برای ایرانیان مطلوب بوده و از بهترین مقاصد تحصیلی به شمار می رود .

  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه برای ایرانیان به مراتب قابل دسترس تر بوده و حتی تعداد دانشگاه های بیشتری در کشور روسیه مورد قبول وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در همین سایت بررسی شده است .

  امکان تحصیل دوره پاتفک در روسیه ، خود مزیتی برجسته برای ورود آسان به روسیه و به دنبال آن تحصیل و کار و حتی اقامت دائم در این کشور می باشد . ویزای دوره زبان در روسیه ، به راحتی قابل دریافت می باشد .

  جهت تحصیل MBBS در روسیه ، سالانه ظرفیت بسیار بالایی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود . تمامی مزیت ها و حقوق مهاجرت تحصیلی ذکر شده ، دلیل مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به روسیه است .

  مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

  مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر شرایط متفاوتی دارد . از جمله اینکه شانس پذیرش برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم پایین است و معمولا حداقل مدرک لیسانس باید اعمال شود .

  بورسیه تحصیلی در ایتالیا طیف گسترده ای دارد که با آگاهی از آنها به راحتی می توان در این کشور زیبا از حقوق مهاجرت تحصیلی برخوردار شد . بورسیه سازمان ملل در ایتالیا از بهترین فرصت ها برای دریافت آموزش رایگان همراه با برخورداری از حقوق و مزایای بالا است .

  در کشور ایتالیا پس از فارغ التحصیلی به مدت یکسال به دانشجو فرصت جستجوی کار داده می شود اما ، به طور کلی شرایط کاریابی در ایتالیا خیلی مساعد نیست . بسیاری افراد پس از فارغ التحصیلی از ایتالیا برای کار و زندگی کشورهای دیگر مانند آلمان ، اتریش و سوئد مهاجرت می کنند .

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  سیستم تحصیلی فرانسه یکی از با کیفیت ترین سیستم های تحصیلی جهان است و به دلیل هزینه های پایین تحصیلی سالانه افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه اقدام می کنند . دانشگاه های فرانسه محدودیت های خاصی برای پذیرش دانشجویان با استعداد ندارند .

  دانشجویان به طور کامل از حقوق مهاجرت تحصیلی در فرانسه برخوردار هستند . شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه از بهترین مزیت های تحصیل در فرانسه است .

  اجازه کار دانشجویی تا 20 ساعت مجاز می باشد و حداقل دستمزد در فرانسه بالغ بر 9 یورو در ساعت می باشد . مدرک تحصیلی کشور فرانسه در سراسر جهان شناخته شده است و برای ورود به بازار کار در همه نقاط جهان پذیرفته می شود .

  مهاجرت تحصیلی به آلمان

  آلمان کشوری شناخته و مشهور برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی است . تحصیل در آلمان به مراتب آسان تر از کشورهای کانادا و استرالیا است . اخذ اقامت آلمان از طریق مهاجرت تحصیلی ، یکی از مناسب ترین روش ها برای رسیدن به تابعیت این کشور می باشد .

  این روزها حقوق مهاجرت تحصیلی به آلمان تقریبا بر همگان عیان شده و کمتر کسی را پیدا می کنید که از شرایط تحصیل در آلمان احساس نارضایتی کند

  آلمان و اتریش تنها کشورهایی هستند که هنوز از سیستم آموزش رایگان پیروی می کنند و این یک مزیت برجسته برای دانشجویان بین المللی است . انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی در آلمان برای متقاضیان در دسترس می باشد .

  مهاجرت تحصیلی به آلمان

  به راحتی می توان گفت که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و همچنین رشته های مهندسی در این کشور رواج بسیار دارد . داشتن اجازه کار دانشجویی پاره وقت در آلمان در زمان دانشجویی و همچنین شرایط ایده آل بازار کار در آلمان برای خارجی ها پس از اتمام تحصیلات ، از دیگر حقوق مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان محسوب می شود و سالانه باعث جذب دانشجویان زیادی به سوی این کشور زیبا می شود

  مهاجرت تحصیلی به ترکیه

  کشور ترکیه از شرایط اقلیمی و اقتصادی منحصر به فردی برخوردار است و همین دو گزینه دلیل قانع کننده ای برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه می باشد .

  دانشگاه های ترکیه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را با امکانات تحصیلی ویژه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند . بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان غیر ترک نیز با شرایط ایده آل در دسترس است .
  خاطرات تحصیل در ترکیه که از زبان دانشجویان بین المللی نوشته است ، حاکی از آن است که دانشجویان از کشورهای خیلی پیشرفته نیز به طور قابل ملاحظه ای از حقوق مهاجرت تحصیلی ترکیه احساس رضایتمندی داشته اند .

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه برای دانشجویان ایرانی کاملا ساده و بدون چالش می باشد . تمامی این مزیت ها روز به روز شرایط را برای مهاجرت به ترکیه بیشتر مساعد کرده و دانشجویان زیادی ترجیح می دهند به جای تحصیل در ایران در دانشگاه های ترکیه به تحصیل بپردازند ، در این زمینه می توانید با مشاوران ما در موسسه مشاوران مهرآفرین مشورت کرده و بهترین رشته ها را انتخاب کنید.

  مشاوره در امر مهاجرت

  در این مقاله تلاش بر این بوده است که حقوق مهاجرت تحصیلی بیان و شرایط تحصیل در برخی کشورها و مزیت های آنها برای شما توضیح داده شود . برای کسب اطلاعات کامل تر درباره چگونگی تحصیل در خارج از کشور و اخذ ویزای دانشجویی برای انواع کشورها لطفا با موسسه مشاوران مهرآفرین در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید . از اینکه به ما اعتماد می کنید نهایت تشکر و سپاسگزاری را داریم .

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.